III. ročník nohejbalového turnaje O pohár starosty Orla Uh. Brod

31.01.2011 12:25

 Dne 29.1. se uskutečnil již třetí ročník nohejbalového turnaje pořádaného jednotou Orel Uh. Brod. Na letošním turnaji startovalo celkem 10 týmů ze zlínského kraje, což je rekordní počet oproti minulým ročníkům.

Týmy byly rozlosovány do 2 skupin. Skupinu A tvořili týmy: Orel Uh. Brod A, Kasa tým, Mongolsko, Meruňka a Míkovice. Největším favoritem této skupiny smrti byl Kasa tým ze Zlína. Kasa tým prošel skupinou relativně bez problémově s výjimkou ztráty jediného setu s týmem Meruňka a infarktového závěru s týmem Míkovice. Podle očekávání Kasa tým vyhrál skupinu B se ziskem 7 bodů. Na druhém místě ve skupině A se umístil tým Meruňka se ziskem 5 bodů a zajistil si tak ještě postup do semifinále (z každé skupiny postupovaly první dva). Velkým překvapením bylo vyřazení družstva Mongolsko. Domácímu týmu Uh. Brod A se na turnaji nedařilo a i po neuvěřitelné prohře "vyhraného" setu s Míkovicemi se umístil na posledním místě skupiny A.

Skupina B byla nalosována ve složení Orel Uh. Brod B, Orel Veselí, Metla tým,  Polešovice a družstvo Absinth ze Slavičína. Ve skupině B se zrodilo překvapení ve formě vítězství Metla týmu složeného z hráčů Míkovic + Jardy z Vlčnova. Tak se stalo, že družstvo Metla vymetlo skupinu B a umístilo se na prvním místě se ziskem 7 bodů. Velký boj o postup do semifinále se odehrával mezi Polešovicemi a Veselím. Nakonec šťastnějším týmem byly Polešovice a po lítém boji se umístili se ziskem 5 bodů na druhé postupové příčce skupiny B. Ani druhý domácí tým Uh. Brod B nepřesvědčil svým výkonem. I přes to, získal tým Brodu alespoň 2 body v tabulce díky kontumaci zápasu s týmem Absinth, který se nedostavil včas.

V prvním semifinálovém duelu Kasa-Polešovice zvítězili jednoznačně hráči Kasy 2:0 na sety. Druhý semifinálový duel Metla-Meruňka přinesl trojsetovou bitvu ze které vyšel jako vítěz tým Meruňka. 

V zápase o 3. místo pokračovalo překvapení týmu Metla, který dokázal po třech setech zdolat Polešovice. Finále pak dovršilo drtivé vítězství týmu Kasa proti Meruňce. Zlínský tým Kasa tak již po třetí v řadě vyhrál turnaj. Najde se příští rok konečně přemožitel?

Výsledky turnaje:

1. Kasa tým (Zlín-Prštné)

2. Meruňka (Vlčnov)

3. Metla (Míkovice+Vlčnov)

Pořadí ve skupinách:

SKUPINA A

1. Kasa tým 7b

2. Meruňka 6b

3. Mongolsko 5b

4. Míkovice 2b

5. Orel Uh. Brod A 0b

SKUPINA B

1. Metla tým 7b

2. Polešovice 5b

3. Orel Veselí 

4. Orel Uh. Brod B 2b

5. Absinth 2b

více fotek ve fotogalerii

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.